Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Özcan Bör

Prof. Dr. Özcan Bör

Başkan

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı

1959 yılında Eskişehir’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesine 1976 yılında başladı. Tıp Fakültesinin son 2 yılını Eskişehir’de tamamlayarak 1983 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinin ilk mezunlarından oldu. Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesinde zorunlu hizmetinin ardından 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Erzincan Askeri Hastanesinde askerlik görevini tamamladıktan sonra Eskişehir SSK Hastanesinde çalıştı. 1994 yılında Osmangazi Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak öğretim üyeliğine başladı. 2000 yılında doçent, 2006 yılında profesör oldu. 2000 yılında Tıp Fakültesi Döner Sermaye Satınalma Komisyon başkanlığı, 2003-2007 yıllarında Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı ve 2007 yılında Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürüttü. Mezuniyet sonrası kurul başkanlığı, transfüzyon komitesi başkanlığı ve etik kurul üyeliği gibi bir çok kurulda görev aldı.  Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Adalet Meral GÜNEŞ

Prof. Dr. Adalet Meral GÜNEŞ

Başkan Yardımcısı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi

1960 yılında Bandırma’da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun olarak,  1985-1987 yılları arasında Kırşehir Ana Çocuk Sağlığında çalıştı. 1988-1993 yılları arasında Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında uzmanlık eğitiminini tamamladı. 1993 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Pediyatrik Hematoloji ve Onkoloji yan dal eğitimine başladı. 1995 yılında TÜBİTAK’ta “Talasemi Genetiği” konusunda çalışmalar yaptı. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediyatrik Hematoloji-Onkoloji Bilimdalı’nda eğitimine devam etti. 1997-1998 yılları arasında 1 yıl süreyle Londra’da Great Ormond Street Hospital for Sick Children Hospital Kemik İliği Transplant Ünitesinde çocuklarda kök hücre nakli konusunda eğitim aldı. 1994 yılından beri “Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği, BURSA-LÖDER” üyesi ve son 10 yıldır da başkanlığını yürütmektedir. Dernek işbirliği ile 2011’de Bursa-LÖDER Rahime Gazioğlu Hasta Konukevi ve 2015 yılında da üniversite bünyesinde Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji-Onkoloji ve Kök Hücre Nakil Hastanesi’nin açılmasına katkı vermiştir. Ayrıca 2015 yılında Bursa Hemofili Derneği kurucu başkanlığını yapmış ve halen de üyesidir. TPHD yönetim kurulu üyesidir. Halen Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Pediyatrik Hematoloji-Onkoloji Bilimdalı Başkanı olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Meryem ALBAYRAK

Prof. Dr. Meryem ALBAYRAK

Genel Sekreter

Ankara’da 1971 yılında doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olduktan sonra girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilimdalı’nda uzmanlığını 2000 yılında tamamladı. 2001-2006 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktor öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çocuk Hematoloji yan dal uzmanlığı eğitimini 2006-2010 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalından aldı.

Mecburi hizmetini Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tamamladı ve Çocuk Hematoloji Bilim Dalını kurdu. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesine 2012 yılında doçent, 2017 yılında profesör ünvanı ile atandı. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Onkoloji Bilim Dalı Başkanı, Dönem IV koordinatörü, Kan Bankası ve Aferez Ünitesi sorumlusu, transfüzyon komitesi başkanı olarak görevlerini yürütmektedir. Türk Pediatrik Hematoloji Derneği genel sekreteri olan Prof Dr. Meryem Albayrak evli ve 1 çocuk annesidir.

Prof. Dr. Hüseyin Gülen

Prof. Dr. Hüseyin Gülen

Sayman

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Hematoloji BD

Prof. Dr. Hüseyin Gülen 1968 yılında Merzifon’da doğmuştur. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden 1985 yılında mezun olduktan sonra, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamış, daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamlayarak 1992 yılında mezun olmuştur. 1993-2001 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığı ve ardından Çocuk Hematoloji yan dal uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır.

2001-2004 yıllarında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk hematoloji başasistanı olarak görev yapmış, ardından Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Yrd. Doçent olarak göreve başlamıştır. Aynı Fakültede 2007 yılında Doçent, 2013 yılında da Profesör ünvanı almış, halen aynı birimde Çocuk Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca 2008-2015 yıllarında Manisa CBÜ Tıp Fakültesi Kan Merkezi ve Aferez Ünitesi Müdürlüğü yapmıştır. Manisa CBÜ Klinik Araştırmalar Etik Kurulu üyeliği yapmaktadır. Prof Dr. Hüseyin Gülen evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Şule ÜNAL Cangül

Prof. Dr. Şule ÜNAL Cangül

Üye

Hacettepe Üniversitesi, Çocuk Hematoloji Bilim Dalı

Prof. Dr. Şule Ünal Cangül, 1976 yılında Safranbolu’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni 1999 yılında bitirdi. Hacettepe Üniversitesi’nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını 2005, Çocuk Hematolojive Onkolojisi uzmanlığını 2010 yıllarında aldı. 2011′ de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti oldu. Halen Doğuştan Kan Hastalıkları Tedavi ve Dayanışma Derneği Başkanı, Türk Hematoloji Derneği 2. Başkanı, Türk Pediatrik Hematoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.  2009 yılında Texas Children’s Hospital’ da klinik ve laboratuvar çalışmalarında bulunmuştur. 2010-2012 yıllarında Antakya Devlet Hastanesi’nde devlet hizmeti yükümlülüğü yapmıştır. 2007 ve 2008 yıllarında yer aldığı bilimsel çalışmalarıyla Türk Hematoloji Derneği Genç Araştırmacı Ödülü ve Türk Hematoloji Derneği tarafından yapılan değerlendirmelerle Novartis ve Bayer Shering Pharma Endüstri ödülleri, 2013 yılında THD-TÜRKBA ödülü, 2019 yılında THD Laboratuvar Hematolojisi alanında birincilik ödülleri bulunmaktadır. 2015 yılında American Society of Clinical Oncology (ASCO) tarafından verilen “International Development and Education” ödülünü almıştır.  Turkish Journal of Hematology’ de Yardımcı Editor, Turkish Journal of Pediatrics’de Hematoloji Bölüm Editörü ve Acta Medica’ da Yardımcı Editör olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Doç. Dr. Ali Fettah

Doç. Dr. Ali Fettah

Üye

Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi

Doç. Dr. Ali FETTAH 1980 yılında Karabük’te doğmuş, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasına başlamış ve 2010 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını almıştır. 2010 yılında mecburi hizmet için Kastamonu Şerife Bacı kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görev yapmıştır. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde Çocuk Hematoloji yan dal ihtisasına başlamış ve 2014 yılında Çocuk Hematoloji Onkoloji uzmanlığına hak kazanmıştır. 2014 – 2015 yılları arasında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Hematoloji Onkoloji Uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2015 yılında Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde Çocuk Hematoloji Onkoloji uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2017 yılında doçent unvanı almıştır ve aynı hastanede eğitim görevlisi olarak atanmıştır. Aynı hastanede transfüzyon merkezi ve aferez ünitesi sorumlu hekimi, Transfüzyon Komitesi Başkanı ve Etik Kurul Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2021 yılında Sağlık Bilimleri Ünivesitesi Doçent kadrosuna atanmıştır. Dr. Ali Fettah Çocuk Hematolojinin tüm konuları ile yoğun olarak ilgilenmekle birlikte, hemostaz-tromboz, hemoglobinopatiler, lösemiler ve kemik iliği yetmezlikleri akademik ilgi alanlarını oluşturmaktadır. 2017 – 2019 yılları arasında Türk Pediatrik Hematoloji Derneği, Eritrosit Hastalıkları ve Hemoglobinopatiler alt çalışma grubunda görev almıştır.

Prof. Dr. Ayşegül Ünüvar

Prof. Dr. Ayşegül Ünüvar

Üye

İÜ, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı

Prof. Dr. Ayşegül Ünüvar 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında mezun olmuş ve aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasa başlamış, Ekim 1994’te Pediatri uzmanlığını almıştır. Mecburi hizmet sonrası İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Bilim Dalı’nda Temmuz 1996’dan itibaren uzman doktor olarak çalışmaya başlamış, Pediatrik Hematoloji uzmanlığını Mart 2002’de alan Dr. Ünüvar, 2 Nisan 2002’de Doçent Doktor unvanını almış, 10 Aralık 2009’da Profesör kadrosuna atanmıştır, halen aynı Bilim Dalı’nda öğretim üyesi ve Bilim Dalı başkanı (20 Ekim 2021 tarihinden itibaren) ve Dönem 4 Eğitim Sorumlusu olarak aktif görevlerine devam etmektedir.

Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji’nin tüm konuları ile yoğun olarak ilgilenmekle birlikte, özellikle pediatrik hemostaz-tromboz ve febril nötropeni akademik ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Wayne State Üniversitesi, Michigan Çocuk Hastanesi, Pediatrik Hemostaz Merkezi’nde, 1999 yılında, 6 ay süreyle, Prof. Dr. Jeanne Lusher ve ekibiyle hemostaz bozuklukları konusunda çalışmalar yapmış olan Dr. Ünüvar, halen “Turkish Journal of Hematology’de editör yardımcısı, birçok ulusal ve uluslararası derginin de yayın kurulu üyesi ya da hakemidir. Türk Hematoloji Derneği-Hemofili Alt Komitesi ve Türk Pediatrik Hematoloji Derneği-Tromboz Hemostaz Alt Komitesi’nde 27 Ekim 2002 yılından itibaren başkan ya da sekreterlik görevlerinde bulunmuş, hemostaz-tromboz konusunda başlıca eğitim toplantıları, tanı-tedavi kılavuzlarının hazırlanmasında aktif görev almıştır. TPHD Alt Komitesindeki görevini Ekim 2021’de tamamlamış, THD-Hemofili Alt Komitesindeki görevi ise halen devam etmektedir. Dr. Ünüvar, İstanbul Pediatrik Febril Nötropeni Grubu’nun kurulma çalışmalarında da aktif görev almış, bu grubun da uzun yıllar sekreterliğini sürdürmüş, 2012-2014 yılları arasında da başkanlık görevini yapmıştır. Ayrıca, Genel Pediatri, Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi alanındaki birçok ulusal kongre ve toplantılarda ve bir uluslararası kongrede organizasyon komitesinde görev almıştır.